Mersin Yer Köprü Şelalesine Nasıl Gidilir ?

Mersinde gezilecek yerlerden olan Yer köprü şelalesi Mersinin Mut ilçesinde yer alan eşsiz şelalelerden bir tanesidir.  Mersin merkezden gitmek istediğinizde yaklaşık 2.5 saat mesafede olan şelale milli park olarak ilan …
1.247 Görüntüleme

Mersinde gezilecek yerlerden olan Yer köprü şelalesi Mersinin Mut ilçesinde yer alan eşsiz şelalelerden bir tanesidir.  Mersin merkezden gitmek istediğinizde yaklaşık 2.5 saat mesafede olan şelale milli park olarak ilan edilmiş. Şelalenin hemen girişince giriş için otomobil başı 12 TL ücret alınmakta. Aracınızı park ettikten sonra şelaleye ulaşabilmek için yaklaşık 30 dk yürümeniz gerekecek.

Şelale dağların arasına gizlenmiş şekilde eşsiz bir manzara ile sizi karşılıyor olacak.  Şelalenin arkasında bir mağara ve göl bulunuyor  bu göl uzun uzadı ilerliyor. Buraya gelirken piknik yapacağınızı hayal ederek gelmeyin çünkü ateş yakıp mangal yapmak yasak ancak sandviç tarzı şeylerle piknik yapabilirsiniz. Ayrıca yanınıza mutlaka içme suyu almalısınız çünkü burada su bulmak çok zor özellikle yaz ayında geliyorsanız. Gelip şelalenin sesi eşliğinde kendinizi doğaya bırakmak için harika bir yer. Şelale yaklaşık 29 metreden aşağıya dökülüyor tabiat anıtı olarak kabul edilmiş ve içerisinde yüzmek yasak.

Önerilen Yazı:  Hatay Mutfağının Eşsiz Lezzetleri ile Hatay Restaurant

Aşağıda sizin için resimlerini paylaştık bu eşşiz güzelliği bir kere olsun görmenizi tavsiye ederiz. Mersin tüm güzelliklerin bir arada yaşandığı şehirlerden birisi sahip çıkılması gerekiyor. Bize destek olmak için instagram hesabımızı takibe alabilirsiniz.

Mersin Yer Köprü Şelalesi Yol Tarifi

İçeriğimizi beğendiyseniz bizi @mersinseyyah İnstagram hesabımızdan takip edebilir, Ayrıca arkadaşlarınızı da bu makaleden haberdar edebilirsiniz.
Yorum Yap

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

BENZER MEKANLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR