Mersin’in Kültürel Etkinlikleri Nelerdir ?

Mersinin Kültürel Etkinlikleri Nelerdir? Bu gün Mersin’de her yıl düzenlenen etkinliklere değinelim istedik. Belediyelerin bir araya gelerek düzenlediği ve büyük katılım sergileyen Mersinin kültürel etkinlikleri Mersinin simgesi haline gelmiştir. Bu …
1.118 Görüntüleme

Mersinin Kültürel Etkinlikleri Nelerdir?

Bu gün Mersin’de her yıl düzenlenen etkinliklere değinelim istedik. Belediyelerin bir araya gelerek düzenlediği ve büyük katılım sergileyen Mersinin kültürel etkinlikleri Mersinin simgesi haline gelmiştir. Bu etkinlikler Kültür Turizmine büyük fayda sağlamaktadır. Bir gün yolunuz Mersine düşerse eğer sizi de bu etkinliklere katılmaya bekliyoruz. Hadi gelin şimdi sırasıyla etkinliklere bakalım.

Uluslararası Tarsus Yarış Maratonu

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Tarsus Belediyesi tarafından organize edilen bu maraton Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından her yılın mart ayında yapılmaktadır. 21 KM koşan yarışmacılara ise ödül olarak 3 bin dolar verilmektedir.

Akdeniz Belediyesi Çocuk Tiyatroları Festivali

Her yıl düzenlenen festivalde çeşitli tiyatro grupları 7 farklı tiyatro sergilemektedir. Oyunlar Akdeniz Belediyesi Konferans salonunda sergilenmektedir.

Önerilen Yazı:  Mersin Yer Köprü Şelalesine Nasıl Gidilir ?

Mersin Üniversitesi Kültür ve Spor Şenliği

2018 yılında 24. sü düzenlenen Mersin Üniversitesi Kültü ve Spor Şenliğinde üniversitenin öğrenci ve personellerinden oluşan takımlarla sporun her dalında müsabakalar düzenlenir. Ayrıca konserler ve eğlenceli tiyatro gösterileri ve daha bir çok şey bu şenlikte mevcuttur.

Uluslararası Silifke Kültür Haftası

Ortak görüş, kültür ve sanatın bir olmasıyla 1974 yılında oluşmuş bu etkinlik her yıl mayıs ayında başlar. Çeşit tiyatro gösterileri ve konserler düzenlenir.

Mersin Müzik Festivali

Bu yıl 14 nisanda başlayan etkinlik ünlü sanatçıların katılımıyla başlamıştır. Manuş baba‘nında listede yer aldığı festival 8 mayıs’ta sona erecektir.

Mersin Turunçgil Festivali

Narenciye üretimde Türkiye’de ön planda olan Mersin. Her yıl düzenlediği Turunçgil Festivali ile 70 ton narenciye kullanarak mersini simgeleyen figürleri yapmaktadır.

Önerilen Yazı:  Doğayla Baş başa Kalmak İsterseniz: Elvanlı Karacaoğlan Şelalesine Bekleriz
Yorum Yap

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

BENZER MEKANLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR